رییس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم کشور با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات نان در ایران نبود کارگر آموزش دیده در این حوزه است، بر ضرورت ایجاد و تشکیل آکادمی ملی نان در کشور تصریح کرد.
محمدجواد کرمی  ابراز داشت: یکی از موضوعات مهم نان، جدی‌گرفتن بحث آموزش است، چون متاسفانه کارشناس آموزش‌دیده کافی در این حوزه نداریم.
وی با تاکید بر ضرورت تاسیس و ایجاد آکادمی ملی نان در کشور گفت: اتحادیه ما اعلام آمادگی کرده که اگر محل یا بودجه لازم را در اختیارمان قرار دهند، این آکادمی را ایجاد خواهیم کرد، چون مردم سه وعده نان استفاده می‌کنند و باید به این موضوع به خوبی پرداخته شود.
او با بیان اینکه نان باید با روش‌های جدید و با کیفیت مرغوب تهیه شده و به بهداشت آن نیز توجه شود، گفت: پیشنهاد تشکیل این آکادمی را به وزارت بازرگانی، صنعت و معدن داده‌ایم و به رییس جمهور نیز این پیشنهاد را منتقل کرده‌ایم و با آکادمی ملی نان آلمان نیز قرار‌دادی منعقد کرده‌ایم که برای نصب تجهیزات این آکادمی در کشورمان با ما همکاری کرده و اساتیدی نیز در اختیارمان قرار دهند.
وی ادامه داد: ما همکارانمان را به کشور‌هایی مثل آلمان برای آموزش اعزام می‌کنیم، چون با این کشور قرار‌داد داریم و هر سال حدود 40 نفر به آن کشور اعزام می‌شوند.
کرمی با بیان اینکه در کشورهایی مثل آلمان هر کسی که می‌خواهد وارد کار نانوایی شود، باید آموزش‌های لازم را ببیند، گفت: مشکلات گوارشی که در کشورمان شاهد هستیم، بعضا به دلیل کیفیت نامرغوب‌ نان ایجاد شده است.
ضرورت تشکیل آکادمی ملی نان در ایران